Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

luuca85 

Šumava (CHKO i NP); Šumavský Everest

206 fotek letos v červnu - zobrazení 2 komentáře
1.den - Moldaublick - parkoviště Hochficht; Smrčina - přívoz Horní Planá - ubytování - rybník Olšina
2.den - parkoviště pod Třístoličníkem - Plechý - Trojmezí - Hochstein - Třístoličník - parkoviště - přemístění do Vojenského prostoru Boletice - Knížecí Stolec - Horní Planá
3.den - Špičák, lovecká chata - Volary - Horní Planá

ANEB JAK VŠE NAKONEC DOPADLO........... :-)
S kamarádkou jsme se rozhodly, že zdoláme Everest za 3 dny... Vzhledem k tomu, že společného volna jsme moc nenašly, naplánovaly jsme Everest na 3 dny s tím, že budeme mít s sebou posilu a ta nás převeze autem, kde bude třeba. Odjezd se nám blížil a předpověď počasí po vydatných deštích slibovala na první dva dny jasno a vysoké teploty. V neděli se mělo opět ochladit a pršet. :(

V den odjezdu jsme vyráželi s hodinovým zpožděním, který nám už trochu narušil průběh dobrodružství. Už z předchozího dne jsem pociťovala lehké znechucení túru absolvovat. Den odjezdu všemu přidal. Čím dál víc jsem se chtěla vypařit a být úplně někde jinde. SAMA. Hmm..jak vše tedy udělat, aby jsme Everest v pohodě a v klidu i míru zdolaly?
I kvůli počasí jsme stan nechali doma. Nepřipadá v úvahu se s ním v tom horku vláčet kvůli jedné noci. Nenechám doma i spacák s karimatkou? Napadalo mě! Měla jsem dost dohadů o průběhu Everestu i nocování.
...Zpráva "na mě neber ohledy" mě trochu zarazila a dost utkvěla v hlavě den před odjezdem, cestou na Šumavu sílila. Sbírala jsem informace z naší chvilkové komunikace a hledala způsob, jak vyhovět oběma.
A proč vlastně ne? Vždyť jsme plánovaly s cílem ZDOLAT ŠUMAVSKÝ EVEREST ZA TŘI DNY !!!, ne si jet odpočinout od stresu ze zaměstnání apod. A tak jsem v autě pohrávala s trasami, doplnila pomoc s autem a sledovala co a jak s počasím. Jinak to prostě za ty 3 dny nedáme! Chtěla jsem se toho cíle stále držet, protože byl TO, co mě na tuto výpravu nalákalo.
V Horní Plané jsme vyzvedli pasy pro celou posádku auta. Naše posila s námi půjde na první zastavení, k rybníku Olšina a k přívozu v Plané.
Vyrazili jsme tedy přívozem přes Lipno a pak kousek za rakouské hranice. Naší první zastávkou byla rozhledna Moldaublick, neboli Vltavská vyhlídka, ke které jsme se dostali okruhem přes rozhlednu Alpenblick. Do pasu jsme tak všichni obtiskli první razítko Šum. Everestu. Hned po nenáročném okruhu jsme se vydali k parkovišti Skiareálu Hochficht. Teploty již vystoupaly lehce nad 30 stupňů, čekal nás náročnější výšlap. V plánu bylo vyšlapat na Hochficht - Smrčinu již s plnými batohy a dále pokračovat k nouzovému nocovišti poblíž Plešného jezera. Kvůli letní uzavírce turistické trasy jsme vyrazili nahoru nakonec ve čtyřech a bez velkých batohů. Bylo velké horko a podle toho se i šlo. Cestou jsme měli pár kraťoučkých ovlažovacích zastávek u potůčků.
Po návratu ze Smrčiny jsme, už mimo plán, s celou posádkou zastavili poblíž rybníku Olšina a získali tak třetí razítko. Zde se již atmosféra "dala krájet". Všichni byli naštvaní. Každý na něco a někoho jiného, dle vlastních úvah. Ať tak, či onak, chtěla jsem se stále držet cíle a hlavně se všemi vyjít. Zvládnout Šumavský Everest za 3 dny není nic nereálného. Jednou ze dvou variant našeho cíle bylo přespání v přírodě, v nouzovém nocovišti.
(Dle mého by prostě bylo lepší ze Smrčiny pokračovat dolní stanicí lanovky na Plechý a následně Třístoličník, kde bychom buď přespaly v nocovišti u Nového údolí, svezly se vlakem do Horní Plané, nebo se nechaly odvézt autem třeba už z Třístoličníku...protože CÍL byl daný....a to jsou právě už odlišné názory dle zpráv ze dne před odjezdem :( achjo..přeci se ten cíl nezhroutí pouhým "chci spát venku u Plešného jezera" ).

Vzhledem k aktuální atmosféře jsme po vzájemné dohodě odvezli kamarádku k turistické stezce nejblíž k nocovišti, po které pokračovala sama a my se vydali do ubytování v Horní Plané. Dohodly jsme se na hodině a místě setkání na další den a více jsem tedy "nebrala ohledy" (neřešila), protože nocí v přírodě jsem sama prožila (a určitě ještě zažiju!:) dost. Měla jsem v hlavě myšlenku jak vše bez problémů, nervů a stresu dokončit.

Druhý den jsme se před polednem sešli na nejvyšším vrcholu a doplnili další razítko do pasu. Opět jsme cestovali všichni. Trojmezí, Vysoký hřeben i Třístoličník s Hochsteinem jsme víceméně zdolali každý zvlášť. Udělali jsme dobře, když jsme vyjeli autem až pod Třístoličník = ušetřili jsme síly i čas a každý z nás z toho ocenil něco jiného. Hurá tedy na Knížecí Stolec...vydali jsme se tam ve třech. Bylo to náročnější, ale zvládli jsme se v klidu vrátit ještě před deštěm.

Třetí den jsme všichni společně absolvovali další bod Everestu a to loveckou chatu pod Špičákem. Pro některé to bylo závěrečné razítko, někdo si pro své poslední z Knížecího Stolce došel po společné procházce. Zbylá část výpravy odjela relaxovat do nedalekého volarského bazénu, na dobrý obídek a následně strávila zbylý čas v místním muzeu.

Šumavský Everest jsme nakonec zvládli všichni čtyři, místo původně plánovaných dvou osob. Musím uznat, že z počátečního zklamání, že bychom náš plánovaný cíl neměli zdolat, jsem odjížděla plna krásných zážitků, vzpomínek, obohacena zase další krásou naší země, nadšením, že jsme nakonec neplánovaně zvládli všichni splnit všech 8 míst Šumavského Everestu, šťastná, že jsme spolu všichni vydrželi a také s pocitem, že snad byli všichni spokojení.

Byla to VÝZVA :-) !!!

Šumavský Everest se tak opravdu dá zdolat v pohodě za krásné tři dny, pokud si takový cíl kdokoli zvolí.... :-).
Těšíme se zase na jiné zážitky a DÍKY Šumavo.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron